Jak si vybrat správnou matraci? Rádi Vám poradíme.
Náš konfigurátor matrací Vám pomůže správně se rozhodnout.

Při nákupu matrací se také ptáte: jaké jsou rozdíly mezi matracemi?

Zakoupení správné matrace není každodenní činností a tak je pro většinu zákazníků její výběr poměrně složitý. Ideálním způsobem jak si vybrat optimální matraci, je svěřit se do rukou odborníků a navštívit specializovanou prodejnu s ložnicovým nábytkem se zaměřením na zdravé spaní. Ještě před tím je vhodné získat základní přehled o typech a vlastnostech matrací. Zde nabízíme základní přehled nejprodávanějších typů matrací:

- pěnové matrace. Nabízí širokou škálu tvrdostí a variant provedení. Typy pěn: PUR pěna (nižší pružnost a prodyšnost), studená pěna (vysoká pružnost a prodyšnost), viscoelastické pěna (tzv. paměťová pěna, navyšující pohodlí matrace a vícebodovou podpěru těla pro lepší rozložení tlaků na tělo). Základním ukazatelem kvality je objemová hustota (hmotnost) pěny (kvalitní od 35 kg / m3 výše).

- latexové matrace. Vynikají ve vysoké elasticitě, dlouhé životnosti a antialergických vlastnostech. Hlavním ukazatelem kvality je objemová hustota (hmotnost) latexové pěny (kvalitní od 55 kg / m3 výše) a podíl přírodního kaučuku okolo 20%.

- pružinové matrace. Jejich největší předností je prodyšnost - odvod vlhokosti a při použití taštičkových mikropružinek přesná bodová podpěra. Důležitou součástí pružinových matrací jsou horní plochy pružinových matrací, které určují pohodlí ležení. Kvalitu určuje počet pružinek (střední kvalita od 350 ks, vysoce kvalitní od 745 ks v matraci) a použité materiály pro horní plochu matrace (kvalita pěn viz popis výše). 

- ortopedické lamelové matrace. Tradiční české ortopedické matrace nabízí několik variant tvrdosti matrace, výbornou prodyšnost a při správné volbě povrchu matrace také vysoký komfort. 

Rozdíly mezi vyjmenovanými typy matrací jsou obecně ve způsobu jejich pružení, možnosti uložení (typ roštu) a následnému rozdílu pocitu z ležení na ních. Je proto důležité při nákupu matrace vyzkoušet jednotlivé druhy a podle toho, která varianta Vám spolu s vlastnostmi byla nejpříjemnější, vybrat tu Vaši.

Všechny uvedené typy matrací Vám při správném výběru zajistí optimální přirozenou polohu při ležení a následný důležitý odpočinek pro regeneraci těla při spánku. Budeteli mít zájem o další informace s tématem "jak si vybrat správnou matraci" jsou Vám k dispozici naši odborní prodejci.

SNOOZE s.r.o.

Máte zájem o české komfortní matrace SNOOZE?
Přijďte si je vyzkoušet do některé z autorizovaných prodejen.

Kontakt pro obchodní partnery

USNU nové spaní s.r.o.
Studentská 4, 779 00 Olomouc

tel.: 724 567 718
e-mail: objednávky@usnu.cz


Kontakty na firemní prodejny USNU nové spaní

  • Zlín: Třída Tomáše Bati 481 (100 m od divadla),  tel.: 702 185 599 

  • Olomouc: Studentská 4, tel.: 724 567 718

  • Ostrava: Opavská 6113/1, tel.: 734 515 035

  • Frýdek Místek: ul. Dobrovského 3680, tel.: 607 034 304 

www.nové-spani.cz